Mieszkanie w Hiszpanii

Mieszkanie w Hiszpanii

Mieszkanie w Hiszpanii. Gdzie szukać?


Wizja wynajęcia czy zakupu mieszkania w Hiszpanii. Ba! Wizja przeprowadziki do Hiszpanii, jakże ona jest kusząca, nie pomylę się twierdząc, że zapewne każda zapytana osoba lubiąca ciepło i słońce przynajmniej marzy o długoterminowej wyciecze do Hiszpanii lub w inne ciepłe rejony świata.

Krótki lub dłuższy wypad do Hiszpanii ... hmmm to byłoby to... zazwyczaj jednak na wakacje i to właśnie one są namiastką tych najprzyjemniejszych chwil, które można spędzić w życiu, to one zasiewają w nas to ziarno ... i  bardzo dobrze! Często zatem słyszy się opowieści o odpoczynku w regionach turystycznych tj. Mil Palmeras, Alicante i niedalekie Costa Bianca gdzie mieszka Marek Konrad, przynajmniej takie mamy informacje ;)

Jeżeli jednak chcemy zacząć przygodę życia trochę zmienia się kaliber naszego zadania. Przed nami stoi zakup nieruchomości w Hiszpanii lub wynajęcie jej, znalezienie pracy, często dopełnienie fomrmalności i ta wielka niewiedza jak to będzie. Zatem jak podejść do kwestii zmiany lokalizacji?Czy i dlaczego warto mieszkać w Hiszpanii? Gdzie szukać i gdzie kupić nieruchomość w Hiszpanii i jakiej szukać pracy?Kilka założeńSzukając swojego nowego miejsca do życia za granicą, powinniśmy sobie zdać sprawę, że to nie będą jednak wakacje i na luksusowy wakacyjny apartament raczej nie chcemy stawiać.
Mieszkanie z widokiem na morze na początku dla znakomitej większości niech jeszcze pozostanie w sferze marzeń aby planowana emigracja nie stałą się jedynie krótką i huczną wycieczką.
Jeżeli to jednak inwestowanie w mieszkanie w Hiszpanii nad morzem jest Twoim jedynym celem kliknij TUTAJ i poszukaj czegoś dla siebie, a jeśli będzie za mało - my znajdziemy na 99% coś Ci się spodoba po Twoim mailu na biuro@onesta.com.pl.

Założenie nr 1 - dziś sprawdamy 3 lokalizacji i szuamy Tobie domu, pracy.
Założenie nr 2 – w trakcie czytania rozważaj zakup nieruchomości. Pomyślisz "ok, jakie są ceny mieszkań w Hiszpanii?" Dobre pytanie. Ponieważ rynek wtórny jest dość przychylny i jeśli szukasz czegoś typowo dla siebie na start, mając trochę szczęścia znajdzie się coś nawet za 50 000 euro. Natomiast jeżeli chcesz coś dużo lepszego co uda się wynająć za dobrą cenę i z pewością się zwróci - to już rozmowa na inną okazję.

Pamiętaj o tym w trakcie rozważań.Spróbuję odpowiedzieć Ci na te pytanie zgodnie z naszą aktualną wiedzą i analizując 3 miasta w Hiszpanii, które zostały uzale za najlepsze do życia.
Regiony w Hiszpanii - miastowe podium.Jeżeli po prostu kochasz Hiszpanię i chcesz bezpiecznego i spokojnego miejsca do pracy i życia to przeczytaj, zapoznaj się i przemyśl:)


1. Malaga.

Jest miastem właściwie zbudowanym z obcokrajowców na dowód czego biegle mówi się tam aż 6-cioma językami. Jednak dość istotnym będzie aby nauczyć się szybko porozumiewać po Hiszpańsku aby znacząco zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Nie zrozum mnie źle, Hiszpański jednak jest język pożadanym ale nie niezbędnym, brak języka może przysporzyć częstych zmian w obszarze zawodowym.

Ogromnym atutem w procesie rekrutacji jest to, że hiszpanie nie zwracają prawie żadnej uwagi na doświadczenie, liczy się dla Nich głównie dobra aparycja, to, że człowiek jest samodzielny, a na drugi plan spada doświadczenie. Czytałem historie o osobach, które zatrudniały się w aboslutnie różnych branżach w znacznej mierze nie mając żadnego doświadczenia i wszytko szło do przodu.
Jednak jak wszędzie, zawsze trzeba wykonać jakiś wysiłek aby ustabilizować swoją pozycję w innym regionie niż mieszkało się dotychczas.

Mimo tego, że znalezienie pracy w Maladze, nie powinno należeć do bardzo trudnych to trzeba wystrzegać się firm, które same bardzo chcą abyś już dla Nich pracował. Tutaj sytuacja może być dość podoba jak w Polsce z np. pracą w call center, natomiast zawsze pozostaje stara dobra praca w Barze, może nie dochodowa ale na start - wystarczająca. Uważność i plan rozwoju – głównie nauki języka pomoże Ci szybko stabilnie stanąć na nogach.Gdzie zamieszkać?
Sama Malaga dziś może okazać się już zbyt droga, chyba, że Twoja praca gwarantuje dość dobre dochody. Na początku warto rozejrzeć się w okolicy samego centrum. Nawet do godziny drogi od miasta są do wynajęcia atrakcyjne nieruchomości. Ceny są bardzo dynamiczne i można spróbować znaleźć coś dobrego w cenach 400 – 600 euro. To co jest bardzo istotne, zacznij szukać po sezonie wakacyjnym tj. najwcześniej od października, sezon ma ogromny wpływ na wzrost cen.2. Madryt.

Jest często uważany za jedno z najlepszych dużych miast do życia. Porównane z innymi miastami tj. Londyn, Paryż, Warszawa itp. wydaje się być miejscem, które tego życia nie utrudnia, na tle innych wielkich miast zwyczajnie prostsze.

Powodów jest kilka komunikacja miejsca jest doskonale zorganizowania, więc ułatwia to przemieszczanie się. Pogoda (jak na Hiszpanię) jest zazwyczaj dużo lepsza (wyższa temperatura) niż ta, którą znamy nawet w okresach głębokiej zimy. Madryt jest miastem bardzo rozwiniętym, które sprawia wrażenie, że za tym rozwojem nadążyło, świadczny o tym nie tylko wspomniana komunikacja ale szereg rozrywek kulturalnych, które zapewnia to miasto.

Zachęcamy do poczytania o tj.: Prado Museum, Royal Palace and Gardens, Puerta del Sol, Explore Buen Retiro Park and the Crystal Palace. Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía, Museo Sorolla.

Niestety chcąc żyć i pracować w Madrycie język Hiszpański będziej już niezbędny, szanse na złapanie dobrej lub może nawet średniej posady będą bardzo niskie bez znajomości tego języka.

Najwięcej możliwośc znalezienia pracy z językiem angielskim pojawia się w sezonie wakacyjnym, który znacznie obniża poziom trudności w szukaniu, staje się też dobrą „trampoliną” do nauki języka Hiszpańskiego i przedłużenia swojego pobytu już na innej posadzie po sezonie. Mówiąc o pracach sezonowych niestety też powinno się brać mocno pod uwagę pracę w Barach.
Atutem jest fakt, że można zaleźć wiele barów tylko dla Anglików, Brytyjczyków i od tego zacząć swoją przygodę. Jeżeli jednak przed wyjazdem podszkolisz trochę swój język to Madryt oferuje płatne szeroko staże w sprzedaży i marketingu. Nie powinni mieć problemu specjaliści IT oraz programiści – są to najbardziej poszukiwane osoby w Madrycie, mało tego, nie ma tam wymagania języka Hiszpańskiego.

Zatem jest to bardzo dobre miejsce dla osób z takimi kompetencjami. Koszty wynajęcia pokoju w Madrycie w przyzwoitym standardzie nie należą do najniższych, średnio możemy zakładać 300-350 Euro za pokój (z opłatami), studio (czyt. kawalerkę) można znaleźć za ok 700-800euro (z opłatami). Zatem tutaj też warto rozważyć znalezienie mieszkania na peryfeferiach. Średnia zarobków w tym kraju wynosi 3190 Euro (ok 15 000 zł).

Dobrą informacją jest również to, że tylko 25% obywateli zarabia poniżej 2000 Euro (ok. 9000 zł). Zatem dobra praca jest podstawą ale jeśli nie będzie to możliwe (np., przez język, doświadczenie) to mieszkanie oddalone o załóżmy 30 min od centrum i podstawowa praca powinny na początek zupełnie wystarczyć.3. Barcelona.

Znana chyba każdemu piękna, klimatyczna i z dość dobrym zespołem piłkarskim. Mieszkańcy rozpływają się nad Jej cudownością i ponoć faktem jest, że w dzięki jej subtelności każdy tam odnajdzie siebie. Barcelonę trudno opisać, chyba jest to jedno z tych miast, które się bardziej „czuje” niż opisuje, miejsce, które się kocha.

Miasto pełne pięknych i różnych miejsc ale jednocześnie każe z nich potrafi zachwycić, osoby mieszkające w nim często określą je miane „miasta, które ciągle zaskakuje” i pokazuje wcześniej niedostrzeżone jego miejsca, obszary, elementy. Tutaj mamy do czynienia, również ze sporą grupą ekspatów/imigrantów (ok 15% i rośnie), środowiskowo jest różnorodne. Barcelona jest niestety miastem bardzo zatłoczonym głównie przez turystów.
Wrzesień jest miesiącem, chyba najtrudniejszym pod kątem przemieszczania i samej przeprowadzi, odbywa się tam szereg eventów, więc warto ten okres omijać - trzeba o tym pamiętać decydując się ten „wybór z serca”.


To jest będzie nam potrzebne w w Barcelonie to tzw. Spanish Visa (NIE), która umożliwi pracę na terenie Barcelony. Kolejnym atutem Barcelony jest fakt, że brak umiejętności posługowania się językiem Hiszpańskim nie jest aż tak dyskwalifikujący, portal informacyjne twierdzą, że możliwe jest sprawne znalezienie pracy w języku angielskim przy okazji ucząc się Hiszpańskiego.

Nie znaleźliśmy lepszych i gorszych branż pod kątem szukania zatrudnienia ale znaleźliśmy polcany portal expatica.com, który umożliwia wyszukanie ofert dla obcokrajowcó.

Czas na koszty i tutaj nieco lepsze informacje, 2 pokojowe mieszkanie, można wynając ok 400-650 Euro, to jest taka „Polska” cena do której jesteśmy przyzwyczajeni i powoduje, że dużo łatwiej postawić nogę w Barcelonie niż w Madrycie, co więcej, nie musimy się odzwyczajać od niedzielnych zakupów bo w niedziele też większość sklepów jest zamkniętych. Minimalne wynagrodzenie w Barcelonie to aktualnie 950 euro (ok 4300 zł).

Zestawiając te dane możemy wywnioskować, że mając pracę właściwie nic nie stoi na przeszkodzie aby dopełniać formalności i pakować manatki :)


Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam nieco tematykę emigracji do innego kraju, można zauważyć jak różnorodne one są i zapewne przed decyzją konieczne będzie ponowne przeszukanie internetu i znalezienie doradztwa przed podjęciem decyzji.

Wiemy, że wiele osób, które są gotowe do wyjazdu za granicę chciałoby i może kupić własne mieszkanie, bardzo prawdopodobne jest znalezienie czegoś interesujące nawet do 65 000 euro, pomagamy w tym dość skutecznie, jesteśmy w stanie poprowadzić w zakupie nieruchomości w Hiszpanii od a do z i zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@onesta.com.pl lub nr telefonu 669 75 25 25.

#spelnimytwojemarzenia